Proč si sjednat cestovní pojištění

Na tuto otázku je paradoxně nejsnazší odpovědět. Každý z nás by si měl uvědomit, že zákonné pojištění, které běžně máme, kryje naše zdravotní výlohy jenom v rámci České republiky. I když jsme se stali členy Evropské unie, a do jisté míry se tak rozšířilo naše zákonné pojištění i za hranice ČR, pořád je zde spousta důvodů, proč si cestovní pojištění sjednat. Obvykle se sjednává pouze na dobu cesty, tedy lze jej uzavírat na jednotlivé dny, nemusíte se tak bát, že by jste přeplatili.

Několik důvodů, proč se pojistit

  • V každé zemi a to včetně zemí v EU platí pro zdravotní různá pravidla, která nám nejsou známa. To samo v sobě představuje obrovské riziko z toho, že budeme nepříjemně překvapeni po skončení našeho léčení.

  • Vysoká spoluúčast při placení léků. Sice už i u nás platíme za recepty či u lékaře, tyto poplatky jsou však ničím ve srovnání s některými poplatky, tzn. spoluúčastí v cizině. V různých státech se např. doplácí na platbu za léky či za stomatologické úkony (např. v Dánsku až 100% spoluúčast za ošetření zubů).

  • Při uzavření komerčního cestovního pojištění máte jistotu, že Vás ošetří jakýkoliv lékař či zdravotnické zařízení. Nemusíte tak vyhledávat pouze státní zdravotnické služby (což může být navíc značně komplikované, při neznalosti místních poměrů), ale v klidu můžete zajít do jakéhokoliv zdravotního střediska.

  • Komerční pojistky také obsahují krytí výdajů za převoz do ČR, což je považováno za léčebnou výlohu.

  • Všechny komerční pojistky také nabízí možnost asistenční služby v českém jazyce.

Uzavření cestovního pojištění je čistě dobrovolná věc, většina z nás jej však používá a je to jen dobře. Dává nám klid na duši, jsme kryti proti nepříjemným událostem, v případě jejího vzniku nemusíme na místě platit vysoké poplatky a výlohy za zdravotní péči.